Bank BPH
Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ)
Bank Millennium
BRE Bank
Dominet Bank
Euro Bank
GE Money Bank
Getin Bank
ING Bank Śląski
Kredyt Bank
mBank
PKO BP
Polbank
Santander Consumer Bank
Każdą sprawę rozpoczynamy od przeanalizowania zapisów umowy kredytowej. Po stwierdzeniu w umowie postanowień niedozwolonych prosimy o dodatkowe informacje – m.in. dotyczące okoliczności zawierania umowy oraz sytuacji kredytobiorcy i przeznaczenia kredytu (w celu potwierdzenia statusu konsumenta).
Po uzyskaniu niezbędnych informacji – informujemy, jakie są możliwości dalszego działania, potencjalne korzyści z wygrania sprawy oraz koszty jej prowadzenia.
Czynności podejmowane na tym etapie są bezpłatne i nie rodzą po Twojej stronie żadnych zobowiązań.
Jeśli chcesz przesłać swoją umowę do bezpłatnej analizy – przejdź do strony: analiza umowy.
Jeśli zdecydujesz się na powierzenie nam swojej sprawy, podpisujemy umowę o świadczenie usług prawnych, która szczegółowo reguluje zasady współpracy.
Następnie przygotowujemy wniosek o wydanie przez bank zaświadczeń niezbędnych do precyzyjnego sformułowania roszczeń.
Po otrzymaniu zaświadczeń z banku współpracujący z kancelarią analityk finansowy przygotowuje analizę zawierającą wyliczenia należności przysługujących kredytobiorcy w razie ustalenia nieważności umowy i w wypadku tzw. „odfrankowienia kredytu”.
Dysponując analizą finansową formułujemy precyzyjnie w imieniu kredytobiorcy żądania i wysyłamy do banku przedsądowe wezwanie do uznania roszczeń i zapłaty.
Bank ma na odpowiedź 30 dni. Oczekując na odpowiedź z banku pracujemy już nad Twoim pozwem.
Po otrzymaniu z banku odpowiedzi na przedsądowe wezwanie (która zawsze jest negatywna), kończymy prace nad pozwem. Przed złożeniem pozwu w sądzie przesyłamy Ci jego projekt i wprowadzamy ewentualne korekty.
Po złożeniu pozwu sąd zarządza jego doręczenie pozwanemu (bankowi) i zobowiązuje bank do wniesienia odpowiedzi na pozew w wyznaczonym terminie.
Po otrzymaniu odpowiedzi na pozew, która na ogół liczy kilkadziesiąt stron (+ standardowo dodatkowo kilkaset stron załączników), przygotowujemy replikę na odpowiedź na pozew. O wszystkich pismach na bieżąco Cię informujemy, udostępniając ich skany drogą elektroniczną lub kopie w siedzibie kancelarii.
Wyznaczony zostaje termin rozprawy. Na pierwszej rozprawie najczęściej sąd przesłuchuje kredytobiorców. Przed rozprawą spotykamy się z Klientami, omawiamy dotychczasowy przebieg postępowania i kwestie wynikające z dotychczasowej wymiany pism procesowych. Informujemy jak może przebiegać przesłuchanie i rozwiewamy wszelkie wątpliwości Klientów, by przebieg rozprawy nie był zaskoczeniem i nie wiązał się z nadmiernym stresem.
Dalszy przebieg postępowania zależy od indywidualnych aspektów konkretnej sprawy. Coraz częściej zdarza się, że już po pierwszej rozprawie sąd wydaje wyrok.
Adwokat. Od lat z zaangażowaniem reprezentuje kredytobiorców w sprawach tzw. „kredytów frankowych”.
Prześlij nam skan swojej umowy kredytowej do bezpłatnej analizy i dowiedz się, czy możliwe jest zakwestionowanie Twojej umowy, jakie korzyści może to przynieść oraz jakie są warunki prowadzenia sprawy przez kancelarię.