Na przykładzie kilku kredytów pokazujemy – na konkretnych kwotach – jaka jest wartość korzyści wynikających ze stwierdzenia nieważności umowy kredytowej przez sąd i od jakich czynników to zależy.
Przeczytaj artykuł: Ile można zyskać na wygraniu sprawy frankowej?
Pozwanie banku to aktualnie jedyny sposób na rozwiązanie problemu z kredytem frankowym. Na naszym blogu dokładnie opisaliśmy, jak przebiega cały proces krok po kroku – od zlecenia analizy umowy kredytowej do zakończenia sprawy sądowej.
Przeczytaj artykuł: Jak przebiega sprawa dot. kredytu frankowego?
Odpowiadając krótko: tak, można pozwać bank także po całkowitej spłacie kredytu. Nieco więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu.
Przeczytaj artykuł: Czy można pozwać bank po całkowitej spłacie kredytu?
Samo tylko podpisanie oświadczenia o ryzyku kursowym, jeśli nie było połączone z rzeczywistym wyjaśnieniem istoty i zakresu tego ryzyka, nie wpływa na możliwość dochodzenia roszczeń przeciwko bankowi. Na naszym blogu dokładnie opisaliśmy, dlaczego.
Przeczytaj artykuł: Czy podpisanie oświadczenia o ryzyku kursowym uniemożliwia dochodzenie roszczeń?
Tak. O ile roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu, to zgodnie z dominującą obecnie w orzecznictwie koncepcją, okres przedawnienia należy liczyć od momentu, w którym kredytobiorca dowiedział się o tym, że jego umowa zawiera postanowienia niedozwolone oraz o prawach, jakie mu w związku z tym przysługują.