Wyrokiem z 18 marca 2025 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu:
zmienił wyrok sądu I instancji w punkcie II jedynie w ten sposób, że dodał zastrzeżenie, iż pozwany bank korzystając z prawa zatrzymania jest uprawniony do wstrzymania się ze spłatą zasądzonej w tym punkcie na rzecz powodów kwoty do dnia zaofiarowania przez powodów na rzecz strony pozwanej zwrotu świadczenia otrzymanego wykonaniu umowy kredytu w kwocie 367.135,65 (słownie: trzysta sześćdziesiąt siedem tysięcy sto trzydzieści pięć 65/100) zł albo zabezpieczenia roszczenia o zwrot tej kwoty;
oddalił dalej idącą apelację banku;
kosztami postępowania w całości obciążył bank.
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił zarzut zatrzymania podniesiony przez bank na etapie postępowania apelacyjnego, mimo iż jest to sprzeczne z orzecznictwem TSUE. Uwzględnienie tego zarzutu nie miało jednak negatywnych konsekwencji dla kredytobiorców - w szczególności: nie skutkowało oddaleniem roszczenia o zapłatę odsetek.
W zasadniczej części apelacja banku została oddalona, co oznacza, że umowa jest prawomocnie nieważna.
Korzyść kredytobiorców wynikająca z nieważności umowy kredytowej (uwzględniająca również anulowanie przyszłych rat) to ok. 510.000 zł (przy kwocie udostępnionego kapitału 367.000 zł).