Wyrokiem z 28 marca 2024 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu:
zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy w punkcie II w ten tylko sposób, iż dodał zastrzeżenie, że pozwany Bank korzystając z prawa zatrzymania świadczenia jest uprawniony do wstrzymania się ze spłaceniem zasądzanej na rzecz powodów w punkcie II kwoty do dnia zaoferowania przez powodów zwrotu na rzecz strony pozwanej świadczenia otrzymanego w wykonaniu umowy kredytu hipotecznego z 2008 r. w kwocie 350.000 (trzysta pięćdziesiąt tysięcy) zł albo zabezpieczenia roszczenia o zwrot tej kwoty;
oddalił dalej idącą apelację;
kosztami postępowania w całości obciążył bank.
W zasadniczej części Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację banku, aprobując rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Legnicy i potwierdzając tym samym, że umowa „kredytu frankowego” zawarta z Euro Bankiem S.A. w 2008 r. jest w całości nieważna.
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił jedynie zgłoszony przez bank zarzut zatrzymania. Mimo tego Sąd Apelacyjny zasądził na rzecz kredytobiorców odsetki ustawowe za opóźnienie od wezwania do zapłaty.
Kosztami postępowania apelacyjnego w całości został obciążony bank, jako strona przegrywająca sprawę.
Całe postępowanie, od wniesienia pozwu do prawomocnego wyroku, trwało 2 lata i niespełna 2 miesiące. Wyrok jest prawomocny.
Korzyść kredytobiorcy wynikająca z nieważności umowy (uwzględniająca również anulowanie przyszłych rat oraz odsetki) to ponad 530.000 zł (przy kredycie opiewającym na 350.000 zł).