Pomagamy kredytobiorcom ze Świebodzina uwolnić się od „kredytów frankowych”.

Wygrywamy z bankami.

Kompleksowo poprowadzimy Twoją sprawę - od analizy umowy do rozliczenia z bankiem.  

Chcesz porozmawiać o swoim kredycie frankowym?

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy najszybciej, jak będzie to możliwe!

Administratorem danych osobowych jest PRĘDA Kancelaria Adwokacka - Adwokat Bartosz Pręda z siedzibą w Głogowie. Podanie danych jest dobrowolne. Masz prawo m.in. dostępu do Twoich danych, żądania ich poprawienia oraz usunięcia. Szczegóły w polityce prywatności.

Kredyty frankowe Świebodzin

Pomagamy „frankowiczom” ze Świebodzina

Sprawy dotyczące „kredytów frankowych” prowadzimy przed sądami w całej Polsce.

Klientami naszej kancelarii są również osoby, których miejscem zamieszkania jest Świebodzin i okolice. Wynika to z faktu, że nasza kancelaria ma siedzibę w Głogowie, w związku z czym dojazd ze Świebodzina na spotkanie do kancelarii nie jest żadnym problemem. Świebodzin dzieli od Głogowa ok. 85 km. W tzw. „sprawach frankowych” współpraca z kancelarią w dużej mierze może odbywać się on-line, co dodatkowo niweluje znaczenie fizycznej odległości od kancelarii.

Do pewnego czasu sprawy frankowe toczyły się przede wszystkim w miastach, w których siedzibę miały banki. Od listopada 2019 r., na skutek zmiany przepisów, możliwe stało się wytoczenie sprawy przed sądem właściwym dla miejsca zamieszkania kredytobiorcy.

Z uwagi na wartość przedmiotu sporu (przeważnie powyżej 100.000 zł), sprawy frankowe kredytobiorców, których miejscem zamieszkania jest Świebodzin i okolice, mogą toczyć się przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze. Sądem drugiej instancji jest w takim wypadku Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

 

Zobacz, jakie argumenty przemawiają za powierzeniem sprawy Twojego kredytu frankowego naszej kancelarii.

Kredyty frankowe Świebodzin - dlaczego my?

Specjalizacja

Zajmujemy się wyłącznie kredytami frankowymi. Nie podejmujemy się prowadzenia innych spraw. Poświęcamy się tylko jednemu tematowi – kredytom frankowym.

Ekspercka wiedza

Kredyty frankowe nie mają przed nami tajemnic. Na bieżąco śledzimy i analizujemy orzecznictwo, studiujemy branżowe publikacje i doskonalimy naszą argumentację.

Doświadczenie

Kredytami frankowymi zajmujemy się od 2017 r. Mimo coraz większej liczby wygranych spraw – nie spoczywamy na laurach. Cały czas rozwijamy naszą argumentację.

Korzystne wyroki

Regularnie wygrywamy z bankami. Mamy na swoim koncie prawomocne wygrane i rozliczone umowy. Liczba korzystnych wyroków naszej kancelarii rośnie z każdym miesiącem.

Kompleksowa obsługa

Powierzając nam sprawę, o nic więcej nie musisz się martwić. Zajmiemy się wszystkim - od wyliczeń, przez proces sądowy, na rozliczeniu z bankiem kończąc.

Bezpłatna analiza umowy kredytowej

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę i wyjaśnimy, jakie są możliwości działania w Twojej sprawie.

Jasne zasady rozliczeń

Wynagrodzenie kancelarii jasno określone w umowie. Z góry wiesz, jakie poniesiesz koszty. Częściowo możesz zapłacić po zakończeniu sprawy.

Bezpośredni kontakt z adwokatem

W każdej chwili możesz skontaktować się bezpośrednio z adwokatem prowadzącym Twoją sprawę.

Zobacz wyroki w sprawach prowadzonych przez naszą kancelarię.

Kredyty frankowe Świebodzin - zobacz nasze wyroki

Wygrywamy z Santander Bank Polska w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze!

27 czerwca, 2024
Sąd Okręgowy w Zielonej Górze po przeprowadzeniu jednej rozprawy ustala nieistnienie stosunku prawnego wynikającego z umowy kredytu zawartej w 2008 r. z Kredyt Bankiem i zasądza na rzecz kredytobiorców wszystkie dochodzone pozwem kwoty wraz z odsetkami.
Sygnatura
I C 818/22
Bank
Santander Bank Polska
(Kredyt Bank)
zobacz szczegóły

Podwójna wygrana z mBankiem w Sądzie Okręgowym w Legnicy!

18 czerwca, 2024
Na pierwszej rozprawie Sąd ustala nieważność umowy dawnego BRE Banku (obecnie mBank) i jednocześnie oddala powództwo wzajemne banku o zwrot kapitału!
Sygnatura
I C 1072/23
Bank
mBank
(BRE Bank)
zobacz szczegóły

Prawomocna nieważność umowy GE Banku Mieszkaniowego w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu!

27 maja, 2024
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podzielił argumenty przemawiające za nieważnością umowy GE Banku Mieszkaniowego (§ 17 z odwołaniem do kursu średniego NBP i marży kursowej) i w zasadniczej części oddalił apelację banku!
Sygnatura
I ACa 574/23
Bank
Bank BPH
(GE Bank Mieszkaniowy)
zobacz szczegóły

Wygrywamy z ING Bankiem Śląskim w Sądzie Okręgowym w Legnicy!

21 maja, 2024
Sąd Okręgowy w Legnicy na pierwszej rozprawie ustala nieistnienie stosunku prawnego wynikającego z umowy kredytu zawartej w 2008 r. z ING Bankiem Śląskim (kredyt indeksowany kursem CHF).
Sygnatura
I C 1146/23
Sędzia
Adam Mika
zobacz szczegóły

Opinie naszych klientów

Kredyty frankowe Świebodzin - zobacz, co mówią o nas nasi Klienci

K

K r z y s z t o f   K . 4 opinie

Zdecydowanie polecam Kancelarię Adwokacką PRĘDA. Sprawa kredytu frankowego poprowadzona kompleksowo od wstępnej analizy umowy kredytowej do ostatecznego rozliczenia z bankiem i wykreślenia hipoteki. Przejrzyste zasady współpracy określone w umowie (wiadomo od samego początku co i ile będzie kosztowało) i bardzo dobry kontakt przez cały okres prowadzenia sprawy (na bieżąco przekazywane wszystkie informacje i pisma w sprawie, możliwość bezproblemowego dodzwonienia się do kancelarii, szybkie odpowiedzi na maile). Do tego doskonałe przygotowanie przed rozprawą, dzięki któremu nie było na niej żadnego zaskoczenia i zbyt dużo stresu. No i przede wszystkim: korzystny wyrok, powodujący, że nie tylko nie trzeba dalej spłacać kredytu (umowa jest nieważna), ale jeszcze bank musiał zwrócić nienależnie pobrane raty. Gorąco polecam każdemu, kto ma kredyt frankowy i chciałby skutecznie rozwiązać ten problem!

I

I w o n a   F o g t 1 opinia

Zdecydowanie polecam PRĘDA Kancelarię Adwokacką. Na każdym etapie współpracy czułam się w pełni poinformowana i „zaopiekowana”. Pan Mecenas na sali sądowej czuje się jak „ryba w wodzie” kompetentny, stanowczy, zaangażowany a przy tym bardzo miły. Kancelaria każdą sprawę traktuje indywidualnie można zauważyć, że nie jest to tzw „masówka” świadczy o tym przygotowanie do każdego spotkania zarówno w kancelarii jak i w Sądzie. Sprawa mojego kredytu zakończona została sukcesem.

W

W o j c i e c h   P a t r z a ł e k 1 opinia

Jesteśmy wdzięczni i szczerze dziękujemy Panu Mecenasowi za rozwiązanie problemu z kredytem frankowym. Przeszliśmy przez cały proces bezstresowo. Przy pierwszym spotkaniu Pan Mecenas przybliżył nam jak wygląda cały cykl rozprawy. Czuliśmy się w pełni poinformowani na każdym etapie. W trakcie naszej współpracy czuliśmy się pewnie i widzieliśmy pełne zaangażowanie i empatię Pana Bartosza w sprawę. Spotkania odbywały się w bardzo miłej i bezstresowej atmosferze. Da się zauważyć że Pan Mecenas ma duże doświadczenie. Zdecydowanie polecamy.

G

G r z e g o r z   P l u t a 1 opinia

Kancelaria PRĘDA - polecamy i zachęcamy niezdecydowanych!!! Pan adwokat Bartosz Pręda posiada ogromne doświadczenie oraz wiedzę w prawie bankowym. Jest ekspertem w sprawach frankowych. Nasza sprawa prowadzona przez Kancelarię PRĘDA zakończona oczywiście dla nas sukcesem - unieważnienie umowy, wykreślenie hipoteki i zwrot nadpłaconych rat. POLECAMY KANCELARIĘ W 100%

Dlaczego zajmujemy się kredytami frankowymi?

Pomoc frankowiczom Świebodzin

Banki zarabiały krocie na nieuczciwych „kredytach frankowych”.
Banki zarabiały krocie na nieuczciwych „kredytach frankowych”.

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że tzw. „kredyty frankowe” były rażąco nieuczciwe. Banki wprowadzały kredytobiorców w błąd, nie tylko nie informując rzetelnie o ryzyku kursowymi, ale także składają zapewnienia bez pokrycia (np. o tym, że frank szwajcarski to „bardzo stabilna waluta”).

Banki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że w perspektywie kilkudziesięcioletniej (a taką należało przyjmować udzielając kredytu na 25 czy 30 lat) kurs franka będzie stale rósł. Istnieją dokumenty, które to potwierdzają.

Banki nie informowały kredytobiorców, że wzrost kursu CHF jest jedynie kwestią czasu. Zasadniczo nie informowały również o tym, że gdy wzrośnie kurs CHF, to nie tylko wpłynie to na wysokość rat, ale – przede wszystkim – spowoduje wzrost salda zadłużenia (w przeliczeniu na złotówki).

Banki tym bardziej nie informowały o tym, że nie ma górnej granicy wzrostu kursu CHF, a saldo zadłużenia (w przeliczeniu na PLN) może wzrosnąć tak, że może przekroczyć wartość udostępnionego kapitału, nawet mimo wielu lat spłacania kredytu, może przekroczyć wartość nieruchomości zakupionej ze środków pochodzących z kredytu, a nawet – wartość całego majątku kredytobiorcy. Banki, ograniczając ryzyko własne, wystawiały kredytobiorców na nieograniczony ryzyko kursowe.

W końcu – w znakomitej większości wypadków – banki same arbitralnie ustalały kursy, po których przeliczały franki na złotówki i złotówki na franki, tym samym jednostronnie decydując o wysokości świadczenia kredytobiorców.

Dodatkowo, stosując inny kurs przy uruchomieniu kredytu, a inny przy spłacaniu rat, banki zarabiały na różnicach kursowych (tzw. spreadzie), co stanowiło dodatkowe, ukryte obciążenie finansowe, którym obciążani byli kredytobiorcy.

Nie mamy wątpliwości, że umowy tzw. „kredytów frankowych” rażąco naruszały interesy kredytobiorców. Pomagamy kredytobiorcom wykazać to w sądach i dążymy do tego, by banki oddały kredytobiorcom to, co im się należy i by nieuczciwe kredyty frankowe nie wiązały dalej kredytobiorców.

Wiemy jak to robić. Dziesiątki korzystnych wyroków, uzyskiwanych dla naszych Klientów, są tego najlepszym potwierdzeniem.

 

Kredyty frankowe Świebodzin

W czym możemy Ci pomóc?

Kompleksowo poprowadzimy Twoją sprawę dotycząca „kredytu frankowego”.
Kompleksowo poprowadzimy Twoją sprawę dotycząca „kredytu frankowego”.

Przeanalizujemy Twoją umowę

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową i okoliczności jej zawarcia – w szczególności to, jakich informacji udzielił Ci banki. Zweryfikujemy, czy – w świetle wytycznych TSUE – bank wypełnił ciążące na nim względem Ciebie obowiązki informacyjne. Ustalimy, czy istnieją okoliczności dające podstawę do podważenia przez bank, że przysługuje Ci status konsumenta. Finalnie: ocenimy, czy w Twoim przypadku istnieją podstawy do dochodzenia roszczeń przeciwko bankowi.

Wyjaśnimy wątpliwości

Wyjaśnimy Ci wszystkie ewentualne wątpliwości i odpowiemy na wszystkie pytania. Powiemy, czy w Twojej sprawie istnieją ponadprzeciętne czynniki ryzyka. Wyjaśnimy Ci wszelkie skutki pozwania banku oraz możliwe konsekwencje różnych rozstrzygnięć sądu (stwierdzenia nieważności umowy kredytowej, „odfrankowienia” kredytu, ale też – ewentualnego przegrania sprawy).

Pomożemy uzyskać dokumenty i wyliczenia

Jeżeli powierzysz nam prowadzenie swojej sprawy – zajmiemy się wszystkim kompleksowo. Pomożemy Ci zgromadzić niezbędne dokumenty. Po ich uzyskaniu nasz analityk określi wysokość roszczeń, których możesz dochodzić przeciwko bankowi.

Opracujemy strategię i wezwiemy bank

Dysponując wyliczeniami analityka opracujemy w porozumieniu z Tobą optymalną strategię prowadzenia sprawy. Następnie skierujemy w Twoim imieniu przedsądowe wezwanie do banku. Oczekując na odpowiedź bank - przygotujemy pozew.

Będziemy reprezentować Cię w sądzie

Złożymy w Twoim imieniu pozew i będziemy reprezentować Cię w sądzie. Bardzo szczegółowo przygotujemy Cię do rozprawy sądowej. Będziemy w Twoim imieniu prowadzić korespondencję z sądem i przygotowywać wszelkie niezbędne pisma. O każdej czynności podjętej w Twojej sprawie będziemy Cię na bieżąco informować.  

Pomożemy rozliczyć się z bankiem

Po uzyskaniu prawomocnego wyroku stwierdzające nieważność umowy kredytowej pomożemy Ci rozliczyć się z bankiem. Wyegzekwujemy zasądzone należności oraz pomożemy Ci wykreślić hipotekę z księgi wieczystej.

O wszystkim będziemy Cię informować

Na każdym etapie sprawy, także między rozprawami, możesz liczyć na naszą pomoc i wyjaśnienie wszelkich kwestii związanych z Twoją sprawą. Na bieżąco też będziemy Cię informować o jej przebiegu.

Bezpłatna analiza umowy

Prześlij nam skan swojej umowy kredytowej do bezpłatnej analizy i dowiedz się, czy możliwe jest zakwestionowanie Twojej umowy.